Recenzje naszych replik

Aegi
M4A1 Colt's Firearms G&P *400 fps opis
M15A2 Rifle Classic Army *415 fps opis
M16vn Tokyo Marui opis
AK-47 Tokyo Marui opis
Thompson US M1A1 Tokyo Marui opis
MP5k Tokyo Marui opis
AKS-74N (RK-03) BOYI/DBOYS *450 fps opis

Gaziaki
P14.45 Para-Ordance KJ Works opis
Ruger MkI KJ Works opis
Ruger MkI Carabine KJ Works opis
Beretta M92f/M9 KSC-KWA opis

Sprężyny
CA870 Maruzen opis
M16A1 Tokyo Marui opis
MP5A3 Tokyo Marui opis

Ponadto na uzbrojeniu Grupy Południe znajdują lub znajdowały się m.in.:

Aegi
MP5 PDW Galaxy
M249 Para P&J
M15A2 VN Classic Army
FA-MAS F1 Tokyo Marui
M15A2 Rifle 315 fps Classic Army
M15A4 Carabine 380 fps Classic Army
MP5A2 TFL Classic Army
M733 Commando Tokyo Marui

Gaziaki
M1 Maxi Carabine 8 mm Marushin
Ingram M11A1 KSC-KWA
Mk23 Socom STTI

Sprężyny
M15A4 Spring Version Classic Army P99 UHC
Beretta M92 UHC

aeg M4A1 Colt's Firearms G&P

Producent: G&P
Model: M4A1 Colt's Firearms G&P
Waga: ok 3 kg
Długość: 77/85 cm (kolba złożona/rozłożona)
Magazynek/ki: mid-cap G&P 130k
Zasilanie: 8,4 V NiMh 1400 mAh Intellect
Sprężyna: stock
Lufa: 363 x 6,05 mm (stock)
FPS: 390-400 fps
Zasilanie: AEG

Opis:
Recka będzie nietypowa bo napisze o moim M4 "w porównaniu". W tym wypadku do podobnych modeli CA.
Ostatnio miałem okazję porównać ze sobą dwa aegi: moje M4 G&P i M15 Carabine z CA upg do 370 fps. Efekt: zasięg podobny, celność lepsza w G&P, korpus znacznie ładniejszy w G&P, do tego oznaczenia na lufie i body... (ja to lubię, inni nie muszą) spasowanie elementów ogólnie podobne ale w G&P kolba nieco "luźniejsza", ze względu na rurę gazową we front-gripie G&P jest mniej miejsca, rof lepszy w CA (ale CA chodzi na 9,6, moja na 8,4), magazynki w G&P istotnie leżą bardzo luźno (bez CTI nie da rady strzelać z midcapów MAGa a oryginalny midcap ma rzadkie bo rzadkie ale przerwy w podawaniu kulek) - oczywiście żeby było weselej zarówno w CA jak i w G&P najlepiej "leżał"... hicap od TM. Jakościowo aegi CA i GP są IHMO podobne. Tzn. równie dobrze możesz trafić na egzemplarz który będzie działał idealnie, jak i taki w którym po jednej strzelance pójdzie ci jakaś pier.ułka. Taką ocenę "wysnułem" na podstwie swoich "doświadczeń użytkownika" i obszernej lektury internetowej (pl i zagr) jak zastanawiałem się nad kupnem G&P. Jeśli chodzi o spasowanie elementów zewnętrznych to jw. Może wszystko siedzieć idealnie, a może latać jak cholera. Oczywiście prawdopodobieństwo że trafisz na ch.. egzemplarz jest nieco mniejsze w G&P. Na korzyść G&P przemawiają wg. mnie dwa argumenty:
Piękne body. Kolorek i faktura duuuużo ładniejsza niż w CA. Do tego tłoczone trademarki Colta zamiast "narysowanych" białych Armalite... Z tym że to tyko moje wrażenia estetyczne. Komuś innemu może się nie podobać, albo nie zależy mu na oznaczeniach.
370 fps w stocku. vs. 320 w CA. Gdybyś chciał "podciągnąć" CA do LEVEL I na asgshop (co w "tańszej" wersji daje ok. 370 fps) to wyjdzie ci drożej niż G&P... M4A1 G&P 1259 zł vs. M15A4 CA LEVEL I 370 fps. 1309 zł. Czyli zostaje na extra magazynek czy coś. Dyskusyjnej sprawy lufy precyzyjnej w G&P nie poruszam. Podobno są tam lufy 6.05 (nie mierzyłem ale mogę uwierzyć chłopakom z asgshop na słowo). Ja i tak jak będę miał wolną kasę wrzucę KM'a albo Prometheusa z silikonową gumka Guardera.
UPDATE: Po ponad roku użytkowania padł mi przerywacz. Przy okazji naprawy zrobiony został tunning w Asgshopie (sprężyna M110 Guardera i wzmocniona uszczelniona łożyskowana głowica tłoka Deep Fire). Efekt to 400-405 fps wg. wydruku z testów w sklepie. Niestety po kolejnym pół roku moja eMka zderzyła się ze ścianą (razem ze mną) czego efektem było pęknięcie body. Wymieniłem je na body Colta od Kinga Arms wraz z nowa komorą HU właśnie z KA. Efektem jest wysoce zadowalający bo choć spadły fps (do ok. 390) to zdecydowanie wzrosła celność przy praktycznie niezauważalnym spadku zasięgu. Nowe body wygląda równie ładnie jak GP ma przy tum dodatkowe bajery (otwieranie klapy wyrzutnika łusek poprzez pociągnięcie za rączkę przeładownia, zwalnianie pokrywy HU przez naciśnięcie Bolt Catch). Przydatna informacja: midcapy MAGa pasują idealnie bez CTI, oryginalny midcap GP wchodzi ciasno i ma problemy z podawaniem kulek.

Autor: Eston

Do góry
aeg M15A2 Rifle Classic Army *415 fps

Producent: Classic Army
Model: M15A2 Rifle tunning
Waga: ok 3 kg
Długość: 100 cm
Magazynek/ki: hi-cap CA 300k (stock) +2 low-capy CA 64k i hi-cap VN TM 190k
Zasilanie: 9,6 V 1800 mAh
Sprężyna: M110 Guarder (upg)
Lufa: 509 x 6,04 mm Systema (upg)
FPS: 415
Zasilanie: AEG

Tunning: Zestaw Bore Up CA (Utwardzony, polerowany cylinder o poszerzonej średnicy; stalowa, poszerzona, podwójnie uszczelniona głowica cylindra; wzmocniona, poszerzona, uszczelniona dysza; wzmocniona, poszerzona, łożyskowana głowica); Łożyskowana prowadnica sprężyny CA, sprężyna M110 Guarder, Lufa precyzyjna 509 x 6,04 mm Systema, Silikonowa gumka HU Guarder (WAŻNE: gumka HU jeszcze nie jest zainstalowana)

Opis: Sprzęt jest ciężki, sprawia wrażenie solidnej giwery. W pudełku oprócz repliki i maga wycior i przyrząd do regulowania muszki. Jak to w CA bywa poza stsoem papierów nie ma nic więcej. żadnych kulek etc... Oznaczenia fabryczne bardzo ładne, tak jak i indywidualny nr seryjny. Kolba, frontgrip i chwyt wykonane z solidnego ABS (mam wrażenie lepszego niż w mojej poprzedniej MP5 też CA). Całą reszta jest metalowa. Przyrządy celownicze są regulowane: przeziernik w poziomie i pionie a muszka w pionie. Ruchome są jeszcze rączka przeładowania i zatyczka rury gazowej.Tłumik płomienia odkręcany a pod nim gwint 14 mm. Tyle słodzenia, w wyglądzie zewnętrznym drażni kilka drobiazgów, ale można się do nich przyzwyczaić: taki mały pierdulnik na połączeniu upper i lower receivera - w oryginalnej broni to się chyba nazywa bolt catch - "lata"; przy maksymalnym podniesieniu celownik również lekko "lata". Jedynym znaczącym minusem są niestety lekko luźne magazynki (nie wypadają ale latają). Z używanych przez mnie 3 CA i jednego TM najlepiej spasowany jest... hi-cap TM krótki - ale to powszechna przypadłośc eMek z CA. Trochę taśmy izolacyjnej i już jest ok. Aha magi CA są szare a mag TM czarny.
Osiągi. Cóż można rzec... lekki wypierdalator. Efekty tuningu w zakresie mocy są dość duże, ale bez szaleństw. Pamiętać jednak należy że kulki BB mają stosunkowo małą masę przy dość dużym kalibrze i w związku z tym szybko tracą prędkość - dywagacje o 100 metrach zasięgu skutecznego należy więc odłożyć między bajki.... Ale do rzeczy. Sprzęt został ztunningowany na asgshop.pl. Obsługa jak najbardziej OK - i wszystkie stockowe części oddali (czego nie można powiedzieć o machinegun.pl). Zasięg skuteczny tejże repliki jest kilka-kilkanaście metrów większy od M15A4 Carabine 360 fps Juniora i stockowego M15A2 Rifle Żurka (z tym ze Żurek strzelał na 0.2). Trafienie skuteczne (w postać ludzką) możliwe jest na dystansie ok. 50-55 metrów (nie kroków!). Ale - i tu dochodzimy do sekretu całego tunningu - celność mojej eMeczki jest lepsza - szczególnie na dystansach 35-40 metrów gdzie trafienie w głowę nie stanowi żadnego problemu. I co równie ważne powtarzalność strzałów jest ogromna. Na 10 kulek wystrzelonych w cel o wielkości 10x10 cm na dystansie 30 metrów wsystkie trafiły a skupienie wynosiło mniej niż 5 cm (oczywiście przy użyciu lunety). Co równie istotne przy ogniu seryjnym celność była równie imponująca. Poza tym szybkostrzelność i "prędkość lotu kulki do celu" przewyższa wersję stockową. Żeby jednak nie za dużo słodzić to powiem że gdybym miał procentowo określić "polepszenie" osiągów w stosunku do wersji stock nie wychodzi tak drastycznie:
(zaznaczam że stock strzelał na 0.2 a mój na 0.25)
Moc: +20%
Zasięg: +10%
Szybkosztrzelność: +10%
Celność: +20%
Podejrzewam że - mając wcześniej porównanie 0.2 i 0.25 w stocku (a róznica zasięgu jest tutaj duża) - moje osiągi na kulkach 0.2 byłyby średnio o 30% lepsze (z wyjątkiem celności: 15%)
Podsumowując: Pamiętać należy że decydując się na tunning swojej repliki nie należy liczyć na cuda i jakieś kosmiczne 80 czy 100 metrów zasięgu skutecznego. Według wyliczeń z Arnie's Airsfot (zainteresownym REALNYMI, W METRACH NIE KROKACH zasięgami naszych replik gorąco polecam link do artykułu: Arnie's Airsoft) replika o mocy 415 fps (na 0,2) przy użyciu kulek 0,25 powinna mieć zasięg nieco ponad 50 metrów. Dla porównania stockowy M15A2 Rifle (315 fps) na 0,2 powinien mieć zasięg około 43 metrów (strzelając z 0.2) i 38 metrów strzelając z 0,25; zaś M15A4 z 360 fps-ami na 0,2 przy użyciu kulek 0,25 powinien strzelać na ok. 45 metrów). Jak więc widać zasięgi zarówno mojego jak i juniora oraz żurka sprzętu są poprawne a różnice wynikające z tunningu zgodne z przwidywanymi efektami. Najistotniejsze w tunningu jest żeby mieć osiągi lepsze niż przeciwnik - i tu pozwólcie mi na odrobinę pychy: moja eMeczka takie ma!
Autor: Eston

Do góry

aeg M16vn Tokyo Marui
Producent: Tokyo Marui
Model: M16vn
Długość: 98 cm
Magazynek: Pasują wszystkie od emek - polecam magazynki firmy TM
Zasilanie: 8,4 V 1800 mAh
Sprężyna: stock
Lufa: stock
FPS: 300
Zasilanie: AEG

Opis: M16vn glownie wykonany jest z ABS'u ( istnieje możliwosc zamienienia body na metalowe ). Jest to bardzo poreczna bron , i lekka . Producenta zadbał o wszystkie szczegoly w wykonaniu repliki. Przyzady celownicze (tak jak w wiekszasci replika) sa regulowane . W wiekszosci modeli wystepuje chybaotanie (tak to nazwe) lufy... lecz w moim tego nie zaobserwowalem . Jedynym dlamnie minusem tej broni jest plastikowy korpus . Tak to dla poczatkujacych i mniej... polecam
Autor: Gela

Do góry
aeg AK-47 Tokyo Marui

Producent: Tokyo Marui
Model: AK-47
Długość: 87 cm
Magazynek: Wszystkie od ak .... nie polecam magow CA
Zasilanie: 8,4 V 1800 mAh
Lufa: stock
FPS: 280
Zasilanie: AEG

Opis: Broń wykonana z solidnego ABS'u i częsci metalowych . Broń jest dosyc cięzka i męczy przy dluzszym bieganiu . ABS doskonale imituje drewno . Przyżady celownicze (jak zawsze) regulowane . Szybkostrzelnosc jest większa ( tak mi sie zdaje ) od m16vn ale zasieg (o mało) krótszy . Model jest niezwykle wytrzymaly na uszkodzenia.
Autor: Gela

Do góry
aeg Thompson US M1A1 Tokyo Marui

Producent: Tokyo Marui
Model: Thompson U.S. M1A1
Waga: 3,5 kg
Długość: 803 mm
Magazynek/ki: 1 hi-cap TM + 1 low-cap TM
Zasilanie: 8,4 V 1800 mAh
Sprężyna: stock
Prędkość początkowa: 90 m/s
Zasilanie: AEG

Opis: Jestem bardzo z niego zadowolony bardoz duzo elementow metalowych:lufa wraz z przednim celownikiem, osłona zamka z tylnym celownikiem, spust, dźwignia zwalniania magazynka, przełaczniki: bezpiecznika i rodzaju ognia, cięgna zamka, zaczepy pasa transportowego i stopki kolby. Sam korupus wykonany z ABs ktoey idealnie imituje metal. przedni chwyt + kolda wykonane z tworzywa ktore do zludzenia przypomina drewno. Podoba mi sie rowniez waga broni 3,5 kg ale sa tego i wady ... po jakims czasie bron robi sie niewygodna ^^ ale i tak ja bardzo bardzo lubie.
Autor: Matiu

Do góry
aeg MP5k Tokyo Marui

Producent: Tokyo Marui
Model: MP5k
Waga: ok 1,6 kg
Długość: 31,5 cm
Magazynek/ki: low-cap TM 28k krótki(stock), 2 x low-cap STAR 30k długie
Zasilanie: 8,4 V 600 mAh
Sprężyna: stock
Lufa: stock
FPS: 245
Zasilanie: AEG

Opis: Cóż można rzecz... mały ale wariat. Osiągi nie odbiegają znacząco od standardowych dla pistoletów maszynowych produkcji Tokyo Marui. Kurz ma jednak kilka niezaprzeczalnych zalet w porównaniu z innymi pm-ami. Po pierwsze- jest niewyobrażalnie wprost poręczny, można z niego strzelać z jednej ręki (kto widział matrixa ten wie jaka to może być frajda). Wpadamy do pomieszczenia i jednym ruchem ręki omiatamy całe gradem kulek... Po drugie - strzelanie z kurza powoduje nieznanczne drganie całej konstrukcji choć trochę zbliżając strzelanie z elektryka do uzywania broni ostrej. Do terkotu i rzucania łapą przez gazowego Ingrama KSC to mu daleko... ale za to zimą strzela bez kłopotu. Po trzecie - wsadzisz go do kieszeni... poważnie - w pewnym momencie nosiłem go w kieszeni cargo w spodniach - tylko z wyjętym magiem! Po piate wreszcie Marui to Marui - awaryjnośc zerowa ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, w końcu wystrzeliłem dopiero z 1000 kulek. Teraz wady: low-cap w standardzie i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że krótkie low-capy produkuje tylko TM no i ich cena... ale można sie poratowac długimi, tanimi low-capami Stara albo poszukać podójnego hi-capa z MP5 Wella - bo maruiowski na 240 kulek też słono kosztuje. No i plastikowe body - ja wolę wersje full metal, ale ostatecznie ABS użyty do jego wykonania jest bardzo dobrej jakości i świetnie imituje metal a na metalowe body do MP5k robione przez CA na razie mnie nie stać.Poza tym podatnośc na upgrade - no tutaj to jak zwykle w Marui nie poszalejesz. Dodatkowo z bateria też nie wymyśli sie cudów bo na 9,6 V trzeba co nieco w nim przyciąć. Reasumując - zajebista broń boczna (do kompletu do mojej eMki w wersji Rifle 415 fps) - przynajmniej nie boje sie z bliska strzelać ;-) A poważnie - do CQB nie widze lepszej broni. Do lasu już gorzej, ale jako broń boczna np. dla snajpera jest moim zdaniem idealny.
Autor: Eston/Radek

Do góry
aeg AKS-74N (RK-03) BOYI/DBOYS
Producent: BOYI/DBOYS
Model: AKS-74N (RK-03)
Waga: 3,6 kg
Długość: 710 / 940 mm (kolba złożona/rozłożona)
Magazynek/ki: hi-cap ok. 450kulek
Zasilanie: 8,4 V Ni-Mh 1100 mAh
Sprężyna: m110
Lufa: 490mm (stock)
FPS: 450
Zasilanie: AEG

Opis: Replika jest kopia znanego producenta czyli VFC. Została wykonana z metalu+ tworzywa+ drewna. Korpus repliki, pokrywa zamka oraz składana kolba zostały wykonane z tłoczonej blachy stalowej. Lufa, przyrządy celownicze, oraz wycior zostały wykonane również z metalu. Chwyt przedni został wykonany z drewna. Rękojeść, oraz magazynek zostały wykonane z tworzywa. W tym AKS-74 literka ,, oznacza (so składajuszczimsia prikładom. rosyjski)że ma składaną metalową kolbę która ma kształt trójkąta. Gdy mi przyszła pierwsze spojrzenie było miłe. Zobaczyłem kawał metalu oprawiony drewnem i tworzywem. Broń ma tzw. motylek po lewej stronie korpusu, służy on do montowania różnej optyki jak i radzieckiej, również zachodniej. Jedynie trzeba kupić montaż na motylka który ma na górze szynę 22mm i można zamontować praktycznie wszystko co się chce. W broni są org. bicia na magazynku i na korpusie oraz pokrywie kom zamkowej. Drewno które miałem od razu się zjechało. Bejca zaczeła schodzić, i powstawały takie żółte plamki. Ja się z tym problemem uporałem. Odczepiłem drewno, następnie papierem ściernym starłem bejcę aż drewno przybrało białą barwę. Poszedłem do sklepu poprosiłem odpowiedni odcień bejcy i lakier przezroczysty. Drewno pokryłem 3X bejcą ,gdy wyschło pokryłem 2X lakierem i zostawiłem do wyschnięcia. W niektórych modelach tejże firmy łamią się zatrzaski kolby. Dlatego o kolbę trzeba dbać. Broń rozkłada się jak prawdziwego AKS-74.Bateria mieści się pod pokrywą kom zamkowej. Jest to batka typu stick(palec),starcza na ok. 4 magi. Broń ma HOP-UPa który ma pełna regulację. Aby się do niego dostać odsuwamy dźwignie przeładowywania i jest. W modelu RK-03 mamy doczynienia z drewnem i z magazynkiem który ma nietypową barwę. Mag jest koloru piaskowego(oryginalne też taką mają ale nie wszystkie).Kolor się ten nazywa balikietowy. Ja m magazynek przemalowałem na czarny i lepiej wygląda. Mój kałaszek przeszedł tuning całego gearboxa dlatego ma 450fps.Normalny stockowy ma ok. 370-390.Ze stockowego kałaszka miło się strzelało nie słychać było żadnych niepokojących dźwięków, teraz po tuningu już się nawet lepiej strzela.Ale ostrzeżenie gdy kupujesz stockową wersję koniecznie zmień łożyska bo te w stocku są plastikowe. Ja od razu zmieniłem na metal bodajże 7mm.Cena tego kałaszka kształtuje się o połowę niższa od markowych replik. Ale proszę mi wierzyć chińskie nie jest w cale złe. Z tej broni można stworzyć rasowego AEGa wystarczy udzielić trochę czasu i zainteresowania oraz paru złotych i może śmiało konkurować nawet z droższym odpowiednikiem produkcji VFC. Warto tez dodać że jest w pełni kompatybilny z VFC i innymi firmami.
W skład zestawu wchodzi:
AKS-74 [RK-03]
Magazynek ( koloru balikietowego)
akumulator 8,4V 1100mAh Ni-Mh
ładowarka
pas nośny(replika oryginalnego ,byłem bardzo mile zaskoczony)
Rodzaj magazynka: Magazynek typu Hi-Cap(koloru balikietowego)
Pojemność magazynka [szt.]: 450
Jednym słowem polecam gorąco tego AEGa ponieważ jest wart swojej ceny.
Autor: Snajper

Do góry
gaziak P14.45 Para-Ordance KJ Works
Producent: KJ Works
Model: P-14.45 Para-Ordance
Waga: ok 900 g (z pełnym magiem)
Długość: 21 cm
Magazynek/ki: 25k
Blow Back: Tak
Zasilanie: Green gaz

Opis: Wygląd: ABS ładnie imituje metal, jest lekko szorstki w dotyku. Wszystko jest dobrze spasowane, nic nie trzeszczy etc. Mag wchodzi i wychodzi lekko ale nie wypada sam po naciśnieciu przycisku (o takiej przypadłości było napisane w rece na arnim). Na przyrządach celowniczych fosforyzujące białe punkty. Jest ciężki (biorąc poprawkę że to plastik) - z pełnym magiem 910 g na domowej wadze. Jedyne oznaczenia to "KJWorks Made in Taiwan" Teraz to co najważniejsze. Strzela się baaaardzo przyjemnie. Blow back ma dośc mocny- ale nie za mocny tzn. odbija ale nie "rzuca" ręką. Ale za to ruch zamka jest piekielnie szybki. Zdecydownie szybszy niż np. w Glocku 19 i Berettce M9 z KSC-KWA (tylko takie mam porównanie). Także dla wprawnego strzelca wyładowanie pełnego magazynka to kwestia kilku sekund. Osiągi: Tyle ile ja wymagam od gaziaka czyli w bezwietrznych warunkach w piwnicy na kulkach 0,2g na pewno 35 metrów prościutko (może by i dalej "poleciało" ale tylko tyle mam korytarza w piwnicy Nabicie gazem starczyło na 3 magi przy czym ostatnie 8-10 kulek z wyrażnym spadkiem mocy (greeen gaz letni, temperatura ok. 12-13 stopni, przynajmniej tyle wskazywał termometr w piwnicy) Celność. Z 20 metrów kulkami 0,2g na świeżutkim nabiciu strzelając "z ręki" podpartej na oparciu od krzesła na 20 metrach 8/10 strzałów trafiło w cel 10x10 cm. Aha i jedna ważna rzecz. Model sprzedawany na taiwangun.com ma juz regulowany hop-up (czego nie było we wcześniejszych wersjach - tak przynajniej wyczytałem na kilku forach). Na opakowaniu jest naklejona informacja "adjustable trajectory" a do instrukcji dołaczona jest żółta kartka z diagramem lufy i komory hop-up oraz opisem regulacji. I tu pewna niewygoda - regulacja hop-up wymaga rozłożenia repliki.
Autor: Eston

Do góry
gaziak Ruger MkI KJ Works
Producent: KJ Works
Model: Ruger MK 1
Waga: ok 800 g
Magazynek: cały z metalu 17 kulek
Materiał: ABS + elem. metalowe
Hop-up: tak, regulowany
FPS: 380 fps
Zasilanie: Green Gas
Blow Back: Nie

Opis: Gan jak dla mnie jest spoko niektórzy twierdzą że wygląda jak wiatrówka mi tam to nie przeszkadza. Dobrze leży w dłoni wykonany z mocnego ABS który bardzo dobrze imituje metal. Szczególną cechą tego modelu jest moc 380 fps !! A i jeszcze spust każdy mówi że jest ciężki ale każdy kto ma taką broń i się nią strzela przez dłuższy czas potwierdzi że nie jest taki ciężki. Jest to do przyzwyczajenia i proste że osoba która ma tą giwerę w łapie pierwszy raz w życiu na pewno powie że owy spust jest taki a nie inny.
Autor: Jonek

Do góry
gaziak Ruger MkI Carabine KJ Works
Producent: KJ Works
Model: Ruger MK 1 Carabine
Waga:
Magazynek: cały z metalu 17 kulek
Materiał: ABS + elem. metalowe
Hop-up: tak, regulowany
FPS: 540 fps
Zasilanie: Green Gas
Blow Back: Nie

Opis: Po wielu miesiącach oczekiwania, groźbach, prośbach... Mam zaszczyt przedstawić Imć Pana RUGERA MK I CARBINE. Kolba wykonana z jednego kawałka drewna (orzech?). Oczywiście całość rozbieralna, dostęp do hopa i przełącznika blokady spustu.Zawieszka "taktyczna" własnej produkcji.
Autor: Rasty

Do góry
gaziak Beretta M92f/M9 KSC-KWA

Producent: KSC-KWA
Model: Beretta M92f/M9
Waga: 850g
Materiał: Metal+ABS
Magazynek: 26 Kulek
Hop up: tak, regulowany
Blow Back: tak
FPS: 280 (na green gazie na butanie pieron wie ale mocniej:P)
Zasilanie: Green Gas

Opis:
Macieja: Chyba najlepszy gaziak, zresztą moim zdaniem. Nie za mocny (tzn. nikomu nie zrobi dziury w głowie) ale zasięg ładny, nie odbiegający niczym od elektryka (dobrej marki zaznaczę ). Wygląd ma rewelacyjny, i chyba największą zaletą jest fakt iż w przeciwienstwie do karabinków elektrycznych które wypluwają z siebie kulki bez żadnych efektów (no moze nie licząc dźwięku zębatek i klepiącego się w środku tłoczka;) ) odpycha rękę i ma fajny odgłos przy wystrzale.
Junior: Zima nie jest dla gaziaków, pozatym również 0 problemów.
Autor: Macieja & Junior

Do góry
spring CA870 Maruzen

Producent: Maruzen
Model: CA870
Waga: ok 1,5 kg
Długość: ok. 55 cm
Magazynek: 1 mag pojemnosc 40 kulek
FPS: 300
Zasilanie: Sprężyna

Opis: Model wykonany prawie calkowicie z ABS czesci metalowe to: Spust , przelacznik bezpiecznika i srubki. Hop-up nieregulowany ale bron mimo iz nieposiada zadnych systemow celowniczych to trafienie kogos niesprawia duzych problemow ( jest mozliwosc dokupienia szyny i zamatowanei na niej lunety lub celownika kolimatorowego ).Przeladowanie za pomoca raczki jak w kazdej broni typu Shotgun. Bron niewazy duzo oraz jest krotka a wiec wygodna. Podoba mi sei rowniez moc tego springa 300 Fps. Podsumowujac jest to BARDZO DOBRY spring. Polecam!
Autor: Matiu

Do góry
spring M16A1 Tokyo Marui

Producent: Tokyo Marui
Model: M16A1
Waga: ok. 1.5 kg
Długość: 100 cm
Magazynek: 33 kulki
Prędkość wylotowa kulki: 280 fps
Zasilanie: Sprężyna

Opis: Bradzo dobra broń (jak na sprężyne) jest bardzo wygodna. Kulka 0.2g leci zajebiscie prosto (jesli nie ma duzego wiatru:]) jakies 40-50metrów, kupilem ja w październiku i nie bylo z nia problemow.....jedynie magazynek mi się pare razy zaciał ale rozkrecilem, przeczyścilem, nasmarowałem i jest ok.
Autor: Radzio

Do góry
spring MP5A3 Tokyo Marui

Producent: Tokyo Marui
Model: MP5A3
Waga: ok 2,3 kg
Długość: ok. 50 cm
Magazynek: 1 mag pojemnosc 39 kulek
FPS: b.d.
Zasilanie: Sprężyna

Opis: Pierwsze wrażenia po otwarciu pudełka były miłe. W środku znajdowała się replika, magazynek, wycior, paczka kulek, zatyczka do lufy oraz papiery. Replika posiada oryginalne oznaczenia firmy HECKLER & KOCH (HK). Rozłożyłem kolbę włożyłem maga (który się trochę telepie) i poszedłem na polko wytestować guna. Zasięg tak ok. 35metrów.Celnośc bardzo dobra, przyrządy celownicze były regulowane co mnie bardzo miło zaskoczyło. Replika wydaje bardzo charakterystyczny dźwięk podczas strzału (mnie się podobał). Wadą jest to iż replika ma za małą wagę. Podsumowując sprzęt jest wart swej ceny (ok 300zł).
Jest to bardzo dobrze wykonana replika TM - strzela mocno, daleko i celnie. Nic dodać nic ująć – po prostu brać i się cieszyć
Autor: Snajper